Caring babysitters for your kids

Judėjimo įgūdžių lavinimas namuose: pratimai plokščiapadystei koreguoti

Ketvirtadienis, Kovo 29, 2012 @ 10:03 AM

http://gyvenimas.delfi.lt/namai_ir_seima/kineziterapija-namuose-pratimai-ploksciapadystei-koreguoti.d?id=57295516&categoryID=407

Plokščiapadystė – tai pado deformacija, kuri atsiranda nusileidus arba išnykus jo skliautui. Anot kineziterapeutų, dauguma kūdikių gimsta su plokščiapadyste, nes pado linkis pradeda formuotis tik vaikui žengiant pirmuosius žingsnius. Tačiau, jeigu iki 4 metų pėdos skliautas nepakyla – reikėtų sunerimti.

Kineziterapijos specialistė Rita Rapalienė teigia, kad septintaisiais gyvenimo metais vaiko pėda susiformuoja galutinai, todėl vėliau koreguoti plokščiapadystę yra ypatingai sunku.

„Ilgiau pavaikščioję ar pabėgioję plokščiapadžiai vaikai greičiau pavargsta, jie jaučia blauzdos raumenų, pėdos kaulų, sąnarių bei pado skausmus. Viena terapinių priemonių, kuri gali sumažinti kojų skausmą, yra gydytojų siūlomi į batus dedami padukai, kurie pakelia pėdos skliautą. Taip pat padeda ir fizinis aktyvumas. Reguliariai atliekant specialistų parengtą mankštą galima užkirsti kelią arba koreguoti plokščiapadystę“, – sako R. Rapalienė.

Kineziterapijos specialistė kviečia namuose atlikti kelis paprastus, bet efektyvius pratimus, padėsiančius koreguoti ar išvengti plokščiapadystės.

1. Pasodinkite vaiką ant kėdės ir po jo kojomis patieskite rankšluostuką. Vaikui reikia kojų pirštais jį sutraukti, o tada ištiesinti.

2. Paskui ant žemės paberkite įvairių smulkių detalių: tai gali būti žaisliukai, šachmatų figūrėlės ar pieštukai. Vaikas smulkius daiktus turi suimti kojų pirštais ir pernešti į šalia padėtą dėžutę.

3. Trečiajam pratimui atlikti reikės kamuolio. Sėdėdamas ant žemės vaikas turi rankomis remtis į grindis, kojas sulenkti per kelius ir pėdomis suėmęs kamuolį stumti jį nuo savęs. Tada grįžti į pradinę padėtį ir pratimą kartoti.

4. Koreguoti plokščiapadystę taip pat rekomenduojama vaikščiojant apsunkintomis sąlygomis – vadinamuoju plokščiapadystės takeliu.

4.1. Šiam pratimui atlikti reikės kelių dėžučių, į kurias įdėkite skirtingų daiktų, pvz., įvairaus dydžio plokščių akmenų, apvalių medinių ar guminių figūrėlių ar smėlio. Vaikui per dėžutėse esančius daiktus reikia pereiti ant pirštų galų.

4.2. Vėliau per tuos pačius daiktus patariama pereiti ant kulnų surietus kojų pirštus.

4.3. Paskui grįžti atgal ir takeliu pereiti ant pirštų galų aukštai keliant kelius. Pusiausvyrą patariama palaikyti ištiestomis rankomis.

4.4.Vėliau ant žemės padėkite lazdelę, kuria vaikas turi pereiti pėdas statydamas įstrižai.

4.5. Paskutinis mankštos pratimas – ėjimas „stogeliu“ – briauna. Vaikui reikia eiti šonu, pristatomu žingsniu, pirštų galais apgaubiant viršutinę briauną.

Anot kineziterapeutės, kuo anksčiau pradėsite gydyti plokščiapadystę, tuo geresnių rezultatų pasieksite. Šią mankštą patartina kartoti kasdien po 10-15 min. Specialistė taip pat pataria pasinaudoti ateinančiais gražiais orais ir esant galimybei vaikščioti basomis lauke ant akmenų, nupjautos žolės, smėlio, asfalto ar pabraidyti po balas. Be to, ir namuose patariama vaikščioti basomis.

Kitame fotoreportaže specialistės R. Rapalienės teirausimės, kaip namuose koreguoti ydingą vaiko laikyseną.Komentuoti