Caring babysitters for your kids

Judėjimo įgūdžių lavinimas namuose: pratimai kūdikiams ant kamuolio

Antradienis, Kovo 6, 2012 @ 08:03 AM

http://gyvenimas.delfi.lt/namai_ir_seima/kineziterapija-namuose-pratimai-kudikiams-ant-kineziterapinio-kamuolio.d?id=56125345&categoryID=407

Visi norime, kad mūsų vaikai būtų guvūs, linksmi ir, svarbiausia, sveiki. Pasak kineziterapijos specialistų, tai galime užtikrinti rūpindamiesi vaikų fiziniu aktyvumu. Mankšta yra reikalinga ne tik paaugusiems vaikams, bet ir naujagimiams ar tik ropoti pradedantiems kūdikiams.

Pasak kineziterapijos specialistės Ritos Rapalienės, viena populiariausių vaikų bei kūdikių mankštai naudojamų priemonių yra specialūs reabilitacijai skirti kamuoliai.

„Mankštinantis ant tokio kamuolio vaiko kūnas atlieka daugiau judesių, t. y. padidėja jo judesių amplitudė, todėl tempimo pratimai tampa efektyvesni. Tokie pratimai lavina vaiko jutimus, koordinaciją bei pusiausvyrą. Ne mažiau svarbu yra tai, kad pratimai ant kamuolio yra žaismingi ir įdomūs vaikams“, – sako R. Rapalienė.

Jos teigimu, pratimai su kamuoliu nuo įprastos mankštos skiriasi tuo, kad jų metu juda visas vaiko kūnas – reikia išlaikyti pusiausvyrą, o tai vaiką priverčia ieškoti svorio centro. Taip pat šie pratimai paskirsto kūno svorį ant didelės, tačiau judančios atramos ir priverčia judėti, dirbti silpnesnę vaiko kūno dalį ar pusę. Jėgos skirtumą kompensuoja stipresnioji kūno dalis – pratimų ant kamuolio metu perskirstomas ir perkeliamas vaiko kūno svorio centras.

Kineziterapijos specialistė kviečia namuose atlikti kelis žaismingus, bet veiksmingus pratimus. Jums reikės tik specialaus, reabilitacijai skirto kamuolio, kurį galite įsigyti daugelyje sporto prekių ar specializuotose vaikiškų prekių parduotuvėse. Svarbiausia, kad kamuolys būtų pakankamai didelis, t. y. suteiktų atramą visam kūdikio kūnui.

1. Paguldykite kūdikį ant kineziterapinio kamuolio pilvu žemyn ir stovėdami kojūgalyje laikykite vaiką už kojyčių. Įsitikinę, kad kūdikis yra patogioje padėtyje, didele amplitude ridenkite kamuolį vaiko galvos kryptimi, tada grįžkite atgal, kol vaiko pėdos atsirems jums į pilvą ar kojas.

2. Paguldykite vaiką ant pilvo ir stovėdami priešais laikykite vaiką už rankų. Iš lėto ridenkite kamuolį vaiko kojų kryptimi, kol jis kojytėmis atsirems į žemę ir grįžkite į pradinę padėtį.

3. Paguldykite vaiką ant nugaros ir atsistokite jo kojūgalyje. Ištiestas kūdikio rankytes priglauskite prie šonų. Tvirtai laikydami vaiką už rankų prispauskite jį prie kamuolio ir iš lėto, įvairiomis kryptimis ridenkite kamuolį plačiais judesiais.

4. Paguldykite vaiką ant nugaros ir prilaikykite jį už kojyčių. Atsargiai ridenkite kamuolį vaiko galvos kryptimi. Grįžkite atgal, kol vaiko pėdos atsirems į jus.

5. Pasodinkite kūdikį ant kamuolio ir klūpodami priešais prilaikykite jį už šonų. Tvirtai prispauskite vaiką prie kamuolio ir iš lėto plačiais judesiais ridenkite kamuolį visomis kryptimis.

Šią mankštą patartina kartoti kasdien po 15 min. Pateiktieji pratimai stiprina ir lavina vaikų raumenis, koordinaciją.

Kitame fotoreportaže kineziterapeutės R. Rapalienės teirausimės, kokie pratimai padeda užkirsti kelią vaikų plokščiapadystei.One Response to “Judėjimo įgūdžių lavinimas namuose: pratimai kūdikiams ant kamuolio”

  1. Darius sako:

    Aš saviški irgi ant kamuolio rutuliodavau. Jam žiauriai patikdavo, tik kamuoliukas buvo mažesnis ir mes bet kaip ten „sportavom“


Komentuoti