Caring babysitters for your kids

Judėjimo įgūdžių lavinimas namuose: pratimai koordinacijai su balastiniu treniruokliu

Trečiadienis, Rugsėjis 19, 2012 @ 09:09 AM

http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sveikata/judejimo-igudziu-lavinimas-namuose-pratimai-koordinacijai-su-balastiniu-treniruokliu.d?id=58860327

Ilgesnį laiką nesportuojant blogėja laikysena, eisena tampa negrakšti. Pakumpsta ne tik suaugę žmonės, bet ir vaikai. Kad mažieji nesikūprintų ruošdami pamokas ir vaikščiotų išsitiesę, svarbu nepamiršti mankštos pratimų, kurie treniruoja gražiai laikysenai ir koordinacijai svarbius raumenis.

Pasak kineziterapijos specialistės Ritos Rapalienės, žaismingą mankštą vaikai gali atlikti sportuodami su balastiniu treniruokliu. Lietuvoje gana naujas, bet pasaulyje jau pamėgtas balastinis treniruoklis atrodo kaip perpjautas guminis kamuolys. Šis treniruoklis gali būti naudojamas iš dviejų pusių: ir lygia puse stabiliai padėtas ant žemės, ir apverstas apvalia puse žemyn. Pastarasis būdas pasunkina balasto pratimus.

Šis treniruoklis plačiai naudojamas visame pasaulyje ir individualioms, ir grupinėms treniruotėms pusiausvyrai bei koordinacijai lavinti, raumenims stiprinti, reabilitacijai po traumų.

Vienas treniruoklis – daugybė pratimų

„Atliekant mankštą ant šio treniruoklio, lavinama vaiko koordinacija, pusiausvyra, jutimai. Žaismingi pratimai su treniruokliu priverčia vaiką atlikti daugiau judesių, nei jų būtų atliekama stovint ant žemės“, – teigė R. Rapalienė.

Su šiuo balastiniu treniruokliu galima atlikti daugybę įvairių pratimų: pritūpimus ant vienos ar abiejų kojų, atsilenkimus, atsispaudimus, įtūpstus, preso ar nugaros raumenų stiprinimo pratimus bei įvairius pusiausvyros lavinimo pratimus. Pratimai atliekami ant nestabilaus paviršiaus, todėl sportuojančiam treniruotės metu nuolatos tenka ieškoti kūno pusiausvyros. Tokios treniruotės metu lavinami gilieji raumenys. Šie pratimai taip pat paskirsto kūno svorį ant judančios atramos ir priverčia silpnesnę vaiko kūno dalį ar pusę judėti ir treniruotis.

Kineziterapijos specialistė kviečia namuose atlikti kelis žaismingus, bet veiksmingus pratimus. Jums reikės specialaus balastinio treniruoklio, kurį galite įsigyti daugelyje interneto parduotuvių bei specializuotose medicinos ir sporto įrangos parduotuvėse.

Pratimai, kai balastinis treniruoklis padėtas ant plokščiosios dalies.

1. Vaikas atsigula ant nugaros, per kelius sulenkia kojas. Rankas pakelia virš galvos, jose laiko lazdelę. Vaikas turi daryti atsilenkimus, kurių metu rankos tiesiamos į priekį, kol su lazdele pasiekiamos kojos.

2. Vaikas atsigula ant pilvo, rankas ir kojas pakelia nuo žemės, įtempia ir daro „laivelį“. Dešine ranka vaikas suima viršutinę kairės pėdos dalį, vėliau su kaire ranka suima dešinės pėdos viršų.

3. Vaikas atsistoja šalia balastinio treniruoklio. Atliekant šį pratimą reikia abiem kojom užšokti ant treniruoklio ir nušokti į priekį.

Pratimai, kai balastinis treniruoklis padėtas ant išgaubtosios dalies.

1. Vaikas atsistoja ant balastinio treniruoklio ir mėto kamuoliuką ant žemės stovinčiam žmogui bei stengiasi pagauti atgal metamą kamuoliuką. Kamuoliuką reikia mesti iš įvairių padėčių.

2. Vaikas atsistoja ant balastinio treniruoklio, o kitas žmogus stovi ant žemės. Abu jie turi stovėti atsukę vienas kitam nugaras. Rankose vaikas laiko kamuoliuką, kurį, sukdamasis per liemenį, perduoda kitam žmogui. Judesys atliekamas į abi puses.

3. Vaikas atsistoja ant balastinio treniruoklio, pakelia vieną koją ir bando išlaikyti pusiausvyrą. Paeiliui stovima ant kiekvienos kojos.

Pratimus daryti apie 20 min. 3-4 kartus per savaitę.Komentuoti