Caring babysitters for your kids

Man buvo liepta vengti W-sėdėjimo. Kodėl ši padėtis yra vengtina?

Antradienis, Lapkritis 9, 2010 @ 12:11 PM

W-sėdėjimas yra priimtiniausia sėdėjimo padėtis vaikams, kurių raumenų tonusas yra per mažas. Taip yra todėl, kad ši padėtis yra lengviausia, nes joje nereikalinga liemens rotacija. Vaikai dažniausiai atsisėda iš padėties, vadinamos „nuo keturių“, arba iš klūpėjimo padėties. Šios pozicijos yra labai saugios, nes vaikas negali nugriūti ant šono ar ant nugaros, kadangi atramos plotas išlieka didelis.

Kiekvienas vaikas, turintis žemą raumenų tonusą, atranda savo pozicijas. Jis nesiryžta naudoti tų padėčių, kurios yra sudėtingesnės, labiau lavina judėjimą (pvz., atsisėsti naudojant rotacijas, pusiau sėdint ar sėdėti ilgai), kadangi jos reikalauja stabilaus liemens bei rotacinių judesių naudojimo.

Sėdėjimas W padėtyje turėtų būti vengtinas dėl to, kad vaiko klubų ir kelių padėtis yra netinkama. Nuolat ir ilgai sėdint šioje padėtyje dėl per didelės klubų vidinės rotacijos ir kelių raiščių pertempimo silpnėja liemens ir klubų kontrolė, gali atsirasti pakitimų kojose, jos gali pasidaryti X formos.Komentuoti